Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše sbližování...strana 2

12.4.2015

Dnes se Amálka nechala na chvilku zvednout na ruce surprise. Hrála si jako obvykle s mými prsty na stole u počítače a jak se kroutila do svých skorokotrmelců, tak se ocitla oběma nožičkama na mé ruce a já ruku opatrně zvedla trochu nad stůl. Trošku vyjukaně koukala, ale objímajíc zobáčkem můj palec, vydržela na ruce stát asi půl minuty. Pak odletěla na klec. Tam chvilinku koukala jestli se nic neděje a zase přiletěla ke mně na stůl. Zatím jsem to znovu raději nezkoušela, počkám do zítřka, jestli bude mít zase takovou hravou náladu.

15.4.

Vypadá to, že se Amálka ruky přestává bát. Když si hraje s mými prsty, tak ji občas za zobáček jakoby vytáhnu na položenou ruku a celkem ani neprotestuje. Sice na ní dlouho nevydrží, ale nechá se na ni vytáhnout.

22.4.

Amálka mi předevčírem poprvé vylezla na ruku sama !!! 8-) Jako obvykle hned jak jsem jí pustila a sedla si k počítači, tak si přišla hrát s mými prsty. Prohlížela jsem poštu a jak jsem měla ruku na myši, najednou si na ní Amálka vylezla oběma nožičkama a asi půl minutky tam stála. Celou dobu jsem jí chválila. Pak slezla a zase mi okusovala prsty. Za chvilku jsem zkusila dát ruku na stůl, dlaň do obloučku jako když držím myš. No a ona si na ni zase vylezla a tentokrát se na ní uvelebila na delší dobu. Chválila jsem ji a povídaly jsme si a ona tam pořád stála. Bylo vidět, že je taková ostražitá. Tak jsem zkusila tu ruku s ní trochu zvednout. Trošku mi zaryla drápky do ruky, ale neuletěla, stála mi pořád na hřbetu ruky. Povídaly jsme si takto asi dvě minuty. Pak jsem ruku zase položila na stůl a ona si slezla. Prostě nádhera :-). Zajímavé je, že na boku ukazováčku jako na větvi moc stát neumí, to mám zaryté drápky v ruce (takhle si ji dávám na ruku já - za zobáček ji ze stolu jakoby vytáhnu na ruku), prsty všechny dopředu, takže ani pořádně stát nemůže, a chce štípat. Ale na tom hřbetu ruky stála docela jistě a bez štípání. Asi se jí to tak víc líbí. Je to zajímavé, většinou mají papoušci raději právě tu pozici na boku ukazováčku, kdy je dlaň kolmo k zemi, protože tam sedí jako na větvi. Ale Amálka tedy zatím ne, raději stojí na vodorovné podložce :-). No a včera ráno si zase na tu ruku hned vylezla, já jí zvedla výš a povídaly jsme si a já jí chválila a pak jsem se opatrně zvedla s Amálkou na ruce a nechala jsem jí přelézt na dvířka její voliéry, která jsou od místa kde sedím u počítače vzdálená asi metr. Amálka neuletěla, jen párkrát chtěla kousat do ruky, ale když jsem jí napomenula, tak přestala. Krásně si na dvířka přelezla. A dneska jsem zkusila delší vzdálenost, až na její strom. A taky to proběhlo podobně jako u těch dvířek. Tak snad jsme to konečně prolomily. Budeme to samozřejmě trénovat každý den, pokud bude mít Amálka chuť a dobrou náladu.

31.7.

Amálka se dnes nechala odnést na ruce až na bidýlko do klece. To je veliký úspěch. Už se jí daří občas na povel "na ruku" nastoupit na ní a nechat se zvednout. Je to šikulka. Ale ještě to není pokaždé, tak musíme dál trénovat