Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Sem můžete psát své dotazy, vzkazy nebo jen povídání o svém ptačím kamarádovi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pyrura zelenolici

(Karin, 12. 12. 2019 2:22)

Krásné ránko Evi přeji Vám i Vašim papouškům .
Chci se zeptat na Váš názor ohledně pořízení kamaráda, společníka pro mého papouška pyrura zelenolici.
Bude mít 28.12. dva roky a chtěla bych mít oba papoušky spolu v kleci aby se snesli. Ricco mě v tuto chvíli bere jako svou družku dost žárlí a nevím jestli by bylo vhodné mu pořídit kamaráda samce , aby se spolu nenapadali. Můj známý mi doporučil, ať mu pořídím samičku papousička šedokridleho, že je choval a snesou se s pyrurou. Osobně mám dost obavu, že je to malý papoušek, ať mu Ricco neublíží. Napadla mě samička mniška šedého, ale nevím jistě jestli by se snesli a také spolu třeba nepatřili, i když je to jiný druh, ale velikostně podobný. Děkuji Vám za Vás názor a radu. S pozdravem Karin

Re: Pyrura zelenolici

(Eva, 6. 1. 2020 15:08)

Zdravím Karin,
omlouvám se, ale Váš dotaz mi nějak zapadl. Co se týká druhého papouška, to zde již bylo mnohokrát probíráno. Je to vždy sázka do loterie, i kdyby to byla samička stejného druhu, protože si nemusejí sednout. Kluci by se velmi pravděpodobně prali, protože právě pyrura (alespoň ten můj) je dost teritoriální. Mníšek je sice větší než pyrura, ale ti jsou zase takoví malí ďáblíci a Bertík si troufá i na mnohem větší Amálku. Ovšem zpočátku byste je stejně musela mít každého v jiné kleci. Pak je zkoušet pouštět společně ven a pokud se snesou, teprve je zkusit dát společně, ale do úplně nově upravené klece, aby to bylo pro oba nové. Co se týká mezidruhového páření, tak s tím Vám neporadím, to je dotaz spíše na klasického chovatele papoušků. Moji papoušci se nikdy nechtěli pářit s jiným druhem, ale je u nich větší velikostní rozdíl.
Přeji hodně radostí s papouškem. Eva

Re: Pyrura zelenolici

(Jana, 14. 1. 2020 18:49)

Hezky vecer.jen se pridam...mam mniska sedeho a andulku.jsou kamaradi obcas ne.andulka je samecek a mluvi cely den.kubik mnisek take mluvi ale mene.

Čistotnost

(Dana, 26. 12. 2019 23:23)

Dobrý večer, mohla bych mít, prosím,na Vás dotaz, zda jste naučila Amazoňanku kakat pouze v kleci, či to není možné? Ráda bych naši měla často mimo klec, ale chtěla bych po ní, aby vykonávala potřebu pouze v kleci, dá se to vůbec naučit a pokud ano, jak? Mockrát děkuji, s pozdravem Dana.

Re: Čistotnost

(Eva, 4. 1. 2020 18:43)

Zdravím Dano,
naučit to lze, ale vyžaduje to hodně času a trpělivosti. Amálka tohle neumí, ale protože je většinou na kleci nebo na stromě či na hřišti, tak s tím není problém. Je potřeba vysledovat za jak dlouho kadí a v tu dobu je potřeba ji dát do klece a říci slovo, které si vyberete (třeba bobek, bobík, bobeček apod.). Jakmile se vykaká, tak to slovo říci znovu a pochválit ji a dát nějakou odměnu, kterou musíte mít už připravenou v ruce, ale tak aby ji neviděla. Přesná chvíle že se chystá kakat jde také vypozorovat z řeči těla a v tu chvíli ji tam odnést. Po čase by si na to měla zvyknout a sama chodit do klece. Ovšem chce to dělat pořád když je mimo klec, dokud se to nenaučí. Já bohužel tolik času neměla, ale aspoň jsem ji naučila, že nesmí kadit u mně, ale musí si odletět na strom nebo na klec.
Přeji hodně úspěchu. Eva

Přepeřování?

(Dan, 22. 12. 2019 20:49)

Dobrý den ,
mojí poprosit o informaci, zdali může skoro 6měsíční samice amazoňana modročeleho přepeřovat? Mám jí doma 2 měsíce a je šíleně šikovná,začíná mluvit a je mazlivá. Ze začátku shazovala šedivou podsadu a nyní již shazuje také zelené Petříčka a začíná jich být denně docela dost.Zhruba 20? Již jí na hrudi začíná prosvítat podsada a chybí jí tam pírka. Papouch je denně puštěn o zábavu má postaráno. Peří vypadává opravdu samo. Ob den jí rozprašovačem sprchují, jednou za týden jde pod sprchu. Zapomněl jsem,že je ručně dokrmená. Děkuji za každé info,nechci nic zanedbat. Děkuji Dan

Re: Přepeřování?

(Jan , 24. 12. 2019 11:23)

Nemůže se škubat? Kde byla 4 měsíce. Pokud změnila majitele, na kterého byly zvyklá, může se škubat. Pokud se neškube, doporučil bych Promotor, jsou tam i aminokyseliny v ok poměru a je vhodný právě při přepeřování.

Stále se učíme :-)

(Bart, 16. 11. 2019 20:22)

Dobrý den Evo, jen posílám pozdrav a jsem rád, že mám kde hledat, nevím-li si s něčím rady. Bart :-)

Re: Stále se učíme :-)

(Eva, 25. 11. 2019 23:45)

Zdravím Barte,
tak jen se učte a ať máte úspěchy. Já nyní začínám s novým papouškem, tak jsem na tom skoro jako Vy. :-)
Hodně štěstí. Eva

Amazoňan

(Lucka, 22. 8. 2019 18:41)

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám amazoňananku 3 týdny. Ještě jsme ji dokrmavola. Ne násilím. Hladila jsem ji u toho a nebála se. Teď už ji sama. Ale začala mi zničeho nic útočit na ruku. Nikdy jsem ji nic neudělala. V kleci se pohladit nechá. Ale když je venku ,tak do ruky chce kousat.

Re: Amazoňan

(Eva, 25. 8. 2019 22:36)

Zdravím Lucko,
takto na dálku se dá těžko určit proč to dělá, ale během dospívání, to je po odstavu až do čtvrtého roku, se povaha papoušků často mění. Jeden den jsou to milí mazlíci a druhý den jsou to vzteklouni, kterým se nic nelíbí. A amazoňani jsou opravdu hodně náladoví, jak jsem poznala. Jsou dvě možnosti. Buď nedávat příležitost ke kousání (aby se neupevnilo), to znamená neposkytovat jí ruce jako zdroj kousání nebo druhá možnost naučit ji, že do rukou se nekousá. Je to stejný postup jako kdyby se rukou bála. Můžete se podívat na video, kde to Amálku učím, a snad Vám alespoň trošku pomůže.
Hodně radostí s papouškem přeje Eva.

Re: Re: Amazoňan

(Lucka, 27. 8. 2019 21:31)

A kde bych prosím to video našla?

Re: Re: Re: Amazoňan

(Eva, 4. 10. 2019 22:29)

Je to v rubrikách"Video 20..", například v rubrice Video 2014 - video "Amálka si hraje s mými prsty".

Amazoňan a biolíh

(Irena Kašpárková, 29. 11. 2018 16:44)

Dobrý den, mám dotaz. Máte nějakou zkušenost, zda může být nebezpečný pro papouška biokrb na biolíh.

Předem děkuji za odpoveď

Irena Kašpárková

Re: Amazoňan a biolíh

(Eva, 2. 12. 2018 0:04)

Zdravím,
odpověděla jsem e-mailem.
Eva

Díky za ty rady..

(Bart, 6. 11. 2018 21:27)

Dobrý den Evo, posílám textem poděkování za rady a zároveň, no pěkně děkuji za ty rady :-) Sedí mi to na rameni, žužlá to mé ucho, rady Vaše k trpělivosti, jo ! máme to ! je z ní přítule obecné a chytré ptáče, ani na mě nekadí, když po mě skáče. Děkuji a přeji Vám, co přejete si sama.. Bart

Re: Díky za ty rady..

(Eva, 24. 11. 2018 23:43)

Zdravím Barte,
tak to mne moooooc těší. Přeji Vám, ať tento stav vydží Vám i papouškovi. :-)
Eva

papousek modrocely

(radka, 13. 11. 2018 19:22)

dobry vecerchtela bych vas pozadat o radu chci si poridit papouska ale nevim zda je vhodny samec nebo samicka na ochoceni a mluveni moc vam dekuji za radu a odpoved preji vam krasny zbytek vecera s pozdravem radka

Re: papousek modrocely

(Eva, 24. 11. 2018 23:41)

Zdravím Radko,
děkujeme za přáníčko, já i oba moji papoušci. Co se týká větších papoušků jako je amazoňan, tak tam je celkem jedno zda je to samec či samička, když se jedná o mluvení. Je to spíš otázka nadání každého jedince a času, který je mu věnován. U samců amazoňanů bývají někdy problémy s chováním v době toku, ovšem ani to není pravidlem. Každý jedinec je osobnost a nelze předem říci jaký bude. Musíte počítat i s tím, že nebude přesně podle Vašich představ a skutečně to zvážit před jeho pořízením, zda jste ochotná to akceptovat a i přesto mu dát lásku a péči, kterou potřebuje. Jakmile k sobě připoutáte jakéhokoliv živého tvorečka, tedy i papouška, máte za něj odpovědnost. Bohužel u papoušků se často děje, že když nesplní očekávání toho kdo si ho pořídil, tak se o něj přestanou zajímat a papoušek pak trpí. V horším případě se o něj přestanou i řádně starat nebo se ho prostě zbaví. Věřím, že toto nebude Váš případ, i když píšete jen o ochočení a mluvení. Papoušek by měl být především společníkem a my samozřejmě jemu. Mluvení a ochočení by mělo být až na druhém místě, spíš takový bonus. Mně dělají papoušci společnost kolem třiceti let a nebyli všichni ochočení, ani všichni nemluvili. Přesto mi každý něco krásného dal a všechny jsem je měla a mám ráda. Přeji Vám, abyste i Vy tenhle pocit zažila pokud si papouška pořídíte z toho správného důvodu.
Přeji hezký večer. Eva

papousek modrocely

(radka, 13. 11. 2018 22:47)

pani evicko chtela bych se stat papouskem a zit u vas tolik lasky a pece kterou poskytujete amalce je naprosto uzasny vase pribehy se me moc libi a tech rad co rozdavate jste poklad budu i nadale z nich cerpat pak jsem zacatecnik a tady plati kazda rada nad zlato mejte se obe dve i berticek krasne budte zdravi to vam uprimne od srdecka preje radka


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »