Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Sem můžete psát své dotazy, vzkazy nebo jen povídání o svém ptačím kamarádovi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stále se učíme :-)

(Bart, 16. 11. 2019 20:22)

Dobrý den Evo, jen posílám pozdrav a jsem rád, že mám kde hledat, nevím-li si s něčím rady. Bart :-)

Re: Stále se učíme :-)

(Eva, 25. 11. 2019 23:45)

Zdravím Barte,
tak jen se učte a ať máte úspěchy. Já nyní začínám s novým papouškem, tak jsem na tom skoro jako Vy. :-)
Hodně štěstí. Eva

Amazoňan

(Lucka, 22. 8. 2019 18:41)

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám amazoňananku 3 týdny. Ještě jsme ji dokrmavola. Ne násilím. Hladila jsem ji u toho a nebála se. Teď už ji sama. Ale začala mi zničeho nic útočit na ruku. Nikdy jsem ji nic neudělala. V kleci se pohladit nechá. Ale když je venku ,tak do ruky chce kousat.

Re: Amazoňan

(Eva, 25. 8. 2019 22:36)

Zdravím Lucko,
takto na dálku se dá těžko určit proč to dělá, ale během dospívání, to je po odstavu až do čtvrtého roku, se povaha papoušků často mění. Jeden den jsou to milí mazlíci a druhý den jsou to vzteklouni, kterým se nic nelíbí. A amazoňani jsou opravdu hodně náladoví, jak jsem poznala. Jsou dvě možnosti. Buď nedávat příležitost ke kousání (aby se neupevnilo), to znamená neposkytovat jí ruce jako zdroj kousání nebo druhá možnost naučit ji, že do rukou se nekousá. Je to stejný postup jako kdyby se rukou bála. Můžete se podívat na video, kde to Amálku učím, a snad Vám alespoň trošku pomůže.
Hodně radostí s papouškem přeje Eva.

Re: Re: Amazoňan

(Lucka, 27. 8. 2019 21:31)

A kde bych prosím to video našla?

Re: Re: Re: Amazoňan

(Eva, 4. 10. 2019 22:29)

Je to v rubrikách"Video 20..", například v rubrice Video 2014 - video "Amálka si hraje s mými prsty".

Amazoňan a biolíh

(Irena Kašpárková, 29. 11. 2018 16:44)

Dobrý den, mám dotaz. Máte nějakou zkušenost, zda může být nebezpečný pro papouška biokrb na biolíh.

Předem děkuji za odpoveď

Irena Kašpárková

Re: Amazoňan a biolíh

(Eva, 2. 12. 2018 0:04)

Zdravím,
odpověděla jsem e-mailem.
Eva

Díky za ty rady..

(Bart, 6. 11. 2018 21:27)

Dobrý den Evo, posílám textem poděkování za rady a zároveň, no pěkně děkuji za ty rady :-) Sedí mi to na rameni, žužlá to mé ucho, rady Vaše k trpělivosti, jo ! máme to ! je z ní přítule obecné a chytré ptáče, ani na mě nekadí, když po mě skáče. Děkuji a přeji Vám, co přejete si sama.. Bart

Re: Díky za ty rady..

(Eva, 24. 11. 2018 23:43)

Zdravím Barte,
tak to mne moooooc těší. Přeji Vám, ať tento stav vydží Vám i papouškovi. :-)
Eva

papousek modrocely

(radka, 13. 11. 2018 19:22)

dobry vecerchtela bych vas pozadat o radu chci si poridit papouska ale nevim zda je vhodny samec nebo samicka na ochoceni a mluveni moc vam dekuji za radu a odpoved preji vam krasny zbytek vecera s pozdravem radka

Re: papousek modrocely

(Eva, 24. 11. 2018 23:41)

Zdravím Radko,
děkujeme za přáníčko, já i oba moji papoušci. Co se týká větších papoušků jako je amazoňan, tak tam je celkem jedno zda je to samec či samička, když se jedná o mluvení. Je to spíš otázka nadání každého jedince a času, který je mu věnován. U samců amazoňanů bývají někdy problémy s chováním v době toku, ovšem ani to není pravidlem. Každý jedinec je osobnost a nelze předem říci jaký bude. Musíte počítat i s tím, že nebude přesně podle Vašich představ a skutečně to zvážit před jeho pořízením, zda jste ochotná to akceptovat a i přesto mu dát lásku a péči, kterou potřebuje. Jakmile k sobě připoutáte jakéhokoliv živého tvorečka, tedy i papouška, máte za něj odpovědnost. Bohužel u papoušků se často děje, že když nesplní očekávání toho kdo si ho pořídil, tak se o něj přestanou zajímat a papoušek pak trpí. V horším případě se o něj přestanou i řádně starat nebo se ho prostě zbaví. Věřím, že toto nebude Váš případ, i když píšete jen o ochočení a mluvení. Papoušek by měl být především společníkem a my samozřejmě jemu. Mluvení a ochočení by mělo být až na druhém místě, spíš takový bonus. Mně dělají papoušci společnost kolem třiceti let a nebyli všichni ochočení, ani všichni nemluvili. Přesto mi každý něco krásného dal a všechny jsem je měla a mám ráda. Přeji Vám, abyste i Vy tenhle pocit zažila pokud si papouška pořídíte z toho správného důvodu.
Přeji hezký večer. Eva

papousek modrocely

(radka, 13. 11. 2018 22:47)

pani evicko chtela bych se stat papouskem a zit u vas tolik lasky a pece kterou poskytujete amalce je naprosto uzasny vase pribehy se me moc libi a tech rad co rozdavate jste poklad budu i nadale z nich cerpat pak jsem zacatecnik a tady plati kazda rada nad zlato mejte se obe dve i berticek krasne budte zdravi to vam uprimne od srdecka preje radka

Amazoňan a dokrmování

(Patricie , 1. 9. 2018 10:10)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám Amazoňana jsou mu cca 2 měsíce a ještě ho krmím kašičkou. Jak dlouho ho mam ještě dokrmovat a kdy přechází na zrní? Děkuji

Re: Amazoňan a dokrmování

(Eva, 2. 9. 2018 22:59)

Zdravím Patricie,
dokrmovat je třeba do 2,5 až 3 měsíců, ale již nyní mu můžete začít nabízet drobné zrní jako třeba senegalské proso v klase, také loupanou slunečnici (té ale málo, je hodně tučná) a také kousky ovoce či zeleniny (spíše tenké plátky než kusy). Zpočátku to nebude moc chtít, ale stejně mu to každý den nabízejte. Bohužel u dokrmování doma nemáte nikdy jistotu, že se Vám ho podaří převést na pevnou stravu. Sice k Vám lépe přilne (což se ale v pubertě může změnit), ale také se může stát, že pevnou stravu bude odmítat. V takovém případě musíte požádat chovatele, od kterého jej máte, o pomoc. Pokud i v těch 3 měsících bude pevnou stravu úplně odmítat, obraťte se na chovatele.
Přeji hodně radostí s amazoňanem. Eva

Soužití II. :-)

(Bart, 19. 7. 2018 22:23)

Milým pozdravem k Vám, s trocha kajícního popela, že ozve se, jen když něco potřebuje, rád by se zeptal: Rozárka mi dospěla, vejce své, třicet dní odseděla (dvě jsem ji vzal), pak maliny a ostružiny odvedly její denní starosti, a poslední vejce odebral. Dnes nabídli mi samce, prďocha na dokrmení atd. Má to vůbec smysl? Riskovat, že se odmítnou? Nebo je to příhodné teď, kdy doseděla vejce? Zatím jsem 40/60 to nepodniknout. Předem děkuji za Váš názor do mého
rozhodovacího sběrného koše informací/zkušeností. Díky BART

Re: Soužití II. :-)

(Eva, 30. 7. 2018 23:30)

Zdravím Barte,
a omlouvám se, že reaguji až nyní. Mám nějaké zdravotní potíže, takže na stránky se dívám jen málo.
Vaše otázka by se hodila spíše pro chovatele ve větším, který má zkušenosti se sestavováním párů a věděl by tedy lépe, kdy je nejvhodnější doba. Já osobně si myslím, že vzít si tak malého samce nyní nic nevyřeší v souvislosti s jejím snášením, protože ho stejně musíte nejdříve vypiplat do dospělé velikosti (tedy asi rok) a pak je teprve dávat k sobě. Jinak by mu mohla ublížit. Na druhou stranu, když si ho nyní vezmete a budou žít vedle sebe, mohli by si na sebe lépe zvyknout, pokud nebude Rozárka žárlit, protože se mu budete muset hodně věnovat. Ovšem pohlavní dospělosti se amazoňani dožívají až kolem čtvrtého roku. To si Rozárka tedy počká :-). Ale stejně Vám nikdo nezaručí, že si jako pár sednou.
Ještě jedna rada, příště vejce neodebírejte, ale vyměňte za umělou podsadu nebo třeba za oblázky stejné velikosti. Pokud budete odebírat, bude ji to nutit snůšku doplňovat a zbytečně ji to vysílí.
Přeji správné rozhodnutí. Eva

Get me friends plis

(BryanIcope, 12. 7. 2018 7:17)

Get me friends plis

Soužití Amazonka s Amazonanem

(Martin , 22. 3. 2018 21:08)

Dobrý den Evo, rád navštěvuji váš portál s papoušky. Hlavně spojení pyrury s Amazonanem a rozlisnych pohlaví také. Máte vše pěkně zpracované. Ale na co bych se chtěl zeptat, již 2roky vlastníme samičku Amazonka supinkoveho a je to opravdový dobrý společník do bytu, je přítulná, tichá a umí se i zabavit sama. Byla samozřejmě ručně dokrmena. Chceme jí pořídit kamaráda, přestože máme dvě děti a v bytě je rušno pořád a má furt co pozorovat. V létě má i venkovní volieru takže se i letní venku. Chci se zeptat tedy, zda by přijala kamaráda v podobě Amazonana modroceleho či oranzovokridleho, nejlépe samičky a ručně dokrmene, nejhůře 3mesice starého i z voliery. Od samců jsme zrazovani od chovatelů z důvodů jejich dospívání a tudíž možné agrese vůči menší samicce Amazonka. Jaký je váš názor, když u vás vidím, že vaši papoušci se mají skvěle a prospívají. Děkuji moc a přeji hodně zdaru.

Re: Soužití Amazonka s Amazonanem

(Eva, 23. 3. 2018 15:03)

Zdravím, Martine,
těší mne, že se Vám stránky líbí. V poslední době jsem na ně neměla moc času, ale teď chystám nová videa, protože se mi podařilo přestěhovat nábytek v pkoji tak, abych mohla dobře filmovat, no a k dokončení některých rozepsaných kapitol.
Co se týká soužití více papoušků, to už bylo probíráno hodněkrát. Pokud je nemáte od malinka současně, nikdo Vám nezaručí, že se spřátelí. Znám případy, kdy se třeba šest papoušků různých druhů obojího pohlaví krásně snášelo, ač byli různě staří a přišli k chovatelce v různé době. Ale znám i případ kdy papoušci stejného druhu, opačného pohlaví, se nesnášeli tak, že jeden druhého málem připravil o život. Je to vždycky sázka do loterie a Vy můžete pouze poskytnout dobré podmínky a snažit se je spřítelit. Moji papoušci sice spolu vycházejí, ovšem pokud je každý ve své kleci. Když jsou oba venku, tak je musím hlídat a rozhodně bych je nikdy nenechala venku z klecí v pokoji samotné. Mají dost velké venkovní hřiště, takže by mělo být vše v pohodě, ale Bertík je takový poťouchlík a na Amálku chce pořád dělat ramena. Jí ovšem stačí ohnat se zobákem a neštěstí může být hotovo. Toto si ovšem Bertík samozřejmě neuvědomuje a od toho jsem tu já, abych vše sledovala a v případě potřeby zasáhla. Nevím jak máte staré děti, ale Vy k tomu budete muset asi ještě hlídat je.
Pokud byste tedy chtěl přeci jen druhého papouška, spíš bych zkusila stejný druh nebo alespoň stejně velkého. Nicméně pokud se rozhodnete přeci jen zkusit amazoňana, pak samičky bývají opravdu klidnější. Rozhodně v tom případě nedoporučuji mládě z voliéry (to se lépe ochočí, když je samotné v rodině), ale ručně dokrmené, a to správným způsobem, tedy které bude již přítulné. Myslím, že modročeláci bývají trošku mírnější, i když amazoňané jako takoví jsou velmi tvrdohlaví a rádi by byli v rodině šéfem a svůj zobák při tom dokáží výrazně používat :-).
Přeji Vám hodně radostí s papouškem či papoušky. Eva


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »