Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2019

24.8.

Ve středu jsem přivezla nového člena naší domácnosti - malou slečnu ary červenoramenného (nobilis). Je to ručně dokrmené dvouměsíční mládě a dostala jméno Terezka (celým jménem Marie Terezie smiley ). Zpočátku se mne jakožto úplně cizího tvora bála, ale za těch pár dní se již pěkně rozdováděla. Zítra ji poprvé pustím ven z klece, protože už si pořádně okoukala a zná nové prostředí. Protože jsem si pro ni jela v pozdním odpoledni, tak jsem pár prvních foteček (aby se nevylekala) udělala až druhý den. Jsou přidány ve fotoalbu.

18.4.

Konečně jsem dokončila nový papouščí strom, Amálce dodatečně k narozeninám. Protože je to po delší době zase nová věc v jejím okolí, tak se na něj zatím bojí. jako většina amazoňanů. Ale věřím, že ji to brzy přejde, protože je hodně zvědavá a bude ho chtít prozkoumat.

23.2.

Tak tu máme další rok. Amálce bude za pár dní už 6 let. Začíná mít podivné vrtochy. Nyní se například rozhodla, že nebude vůbec chodit z klece ven. Nenutím ji. Má otevřeno, takže kdyby se rozhodla jít se prolétnout, tak může. Ale většinou nejde. A když náhodou vyleze ven, tak se jen párkrát projde po vršku klece a zase zaleze. Netuším vůbec proč. U žádného papouška se mi to zatím nestalo. Jen Rozárka (agapornis) zůstávala v kleci, když měla snesená vajíčka, ale to bylo jasné proč nechce ven. Bertík zase chodí ven rád. Vždycky je chvíli u mne, pak přeletí na hříště a chvíli si tam hraje, potom zas přiletí ke mně a kouká co by mi mohl kde okousat. Kolečko u myši už se nesnažím vyměňovat, protože to nemá cenu. Vždycky je za chvíli zase okousané.smiley