Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2017

22.7.

Amálka i Bertík přepeřují, proto je častěji skrápím z rozprašovače. Bertík zdrhá, ale Amálka už to má celkem ráda. Nejdřív uteče, jak se asi lekne zvuku rozprašovače, ale pak se nakrůcá před proudem kapiček. Ale zatím ještě neroztahuje i křídla, jak jsem to viděla na spoustě videí. Amálka také dostala nový plakát na zeď za klec, a to krásnou fotografii z LoroParque, kterou vyfotila a dovolila mi použít naše kamarádka, která park navštívila a také chová papoušky. Fotografie přidána do alba. Samozřejmě, že Amálka už našla způsob jak se dostat k vršku a už ho i na jednom místě roztrhla. Tak jsem koupila takové kovové lišty a musím je tam přidělat.

17.4.

Zjara mívají papoušci jako všechno živé své touhy. U samiček je dobré to omezovat, aby nesnášely vajíčka. Tím se vysilují a samozřejmě je tu i nebezpečí "zadrženého vejce". Konečně jsem se dostala k tomu, abych to slepičení a jeho omezování natočila a přidala to do videí. Protože jsou Velikonoce, dostali papoušci také pomlázku na okusování. Bohužel se jí ale bojí, takže jí mají jen jako dekoraci. Přidáno do fotek.

22.2.

Na Amálku už leze jaro. Kdykoliv se ji snažím pohladit, přikrčí se a začne se natřásat a "kvokat", tedy vydává zvuky jako při páření. Protože ji v tomto nechci podporovat, chci co nejvíce snížit pravděpodobnost, že začne snášet vajíčka, je nutné jakmile začne, ihned se jí přestat dotýkat a všímat si jí. Já to ještě doprovázím slůvky "ne" nebo "tohle ne Amálko". Každé snášení vajíček je jednak nápor na její organismus, jednak je tu i nebezpečí tzv. zadrženého vajíčka, i když se to spíše stává u menších papoušků či jiných ptáčků. Uvidíme jak dlouho ji to bude držet.