Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality 2016

11.5.

Amálka začala přepeřovat, takže se občas při drbání na hlavičce vzteká. Na druhou stranu už jí moc nevadí ruce, tedy už se jich nebojí. Jen si musí zvyknout na určité doteky. Začínáme cvičit s kšírami. Zatím se s nimi jen seznamuje, hraje si s nimi. Důležité je, aby je brala jako samozřejmou součást svého okolí, tedy nic čeho by se měla bát. Teď když začala přepeřovat, jí je ale ani nebudu zkoušet nandavat na hlavičku. Jako první budeme zkoušet jen tak přes ní přendavat veliké oko, určené pro křídlo, protože oko určené pro hlavu je pevné (neroztahovací) a dost malé. Budu vše natáčet a později přidám do videí.

9.4.

Amálka se nyní chodí hodně mazlit a občas se začíná chtít pářit. Inu, dospívá. Využívám toho, když je v pářící náladě takříkajíc v transu, a snažím se jí hodně dotýkat na zádíčkách, křídlech i tělíčku. Moc to nevnímá, ale jak se probere, tak hned chce pryč. Nicméně není už tolik háklivá na jakýkoliv dotek. Vše je vidět ve videu. Bertík zas teprve nyní přichází do jakési ptačí puberty, je náladový, často se vzteká pro nic, ale i tak se rád občas přijde pomazlit.

6.2.

Amálka se chodí hodně nechávat drbat na hlavičce a po dlouhé době zase řekla "jak se máš". Moc se jí teď mluvit nechce, většinou opakuje jen pár slov či vět pořád dokola. Bertík už říká "Bertíku", "čau Bertíku" a "to je dobrůtka". Nezávislý posluchač by mu možná moc nerozuměl, ale já, když vím co asi říká, mu rozumím. I když to jeho "Bertíku" je už pěkně zřetelné.