Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotazy, vzkazy a povídání

Sem můžete psát své dotazy, vzkazy nebo jen povídání o svém ptačím kamarádovi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Dvoulety amazoňan

(Eva, 8. 10. 2015 23:13)

Zdravím Petro,
rozhodně nedoporučuji papouška přinést do velkého hluku a spousty pohybujících se cizích lidí. Určitě ho přivezte raději o ten den dříve a po dobu oslav bych doporučovala papouška dát do místnosti kde bude klid, třeba ložnice (tam předpokládám hosté nepůjdou :-)). Pro papouška bude stresem již cesta a nové cizí prostředí. Každý papoušek potřebuje alespoň dva, tři dny na rozkoukání, kdy by se noví majitelé měli kolem něj pohybovat opatrněji, nedělat prudké pohyby poblíž klece a rozhodně žádný velký hluk. Představte si, že je to jako když byste přišla do nového zaměstnání, kde nevíte jak to chodí, neznáte ty lidi, nevíte co vás čeká. A podobně se cítí i papoušek, když přijde do nového prostředí, navíc mu jeho přirozený instinkt říká "co když je tu někde dravec, neznám to tu, musím se mít na pozoru". A to všechno zamená stres.
Je moc dobře, že Vás to napadlo, že myslíte na dobro papouška. Přeji Vám, aby si papoušek brzy zvyknul a přinášel vám všem radost. Eva

Re: Re: Dvoulety amazoňan

(Petra, 9. 10. 2015 8:31)

Moc dekuji za odpoved :) Stranky jsou moc fajn,docetla jsem se tu dost zajimavych veci,preji mnoho uspechu se strankami i Amalkou ;)

amazonan a miminko

(simca, 1. 9. 2015 18:35)

Dobry den,mam na Vas dotaz a mozna ze jich bude vic.

Re: amazonan a miminko

(Eva, 3. 9. 2015 23:15)

Zdravím Simčo,
žádný dotaz jste sice nepoložila, ale podle nadpisu předpokládám, že se chcete zeptat zda může být amazoňan v domácnosti společně s miminkem. To se nedá jednoznačně říci. Co se týká zdravotního hlediska, tak pokud nemá dítě alergii na peří nebo prach (amazoňan pouští hodně drobného prachu z peří) a udržuje se papouškova klec v čistotě, není to žádný problém. Ovšem co se týká nebezpečnosti papouška pro dítě, tak velmi záleží na tom jak je papoušek starý, jak je ochočený, jakou má povahu a na koho je v rodině fixovaný (což bývá časté). Uvědomte si však, že amazoňan má již velmi silný zobák a malé dítě, které nemá ještě z toho moc rozum, mu může nevědomky ubližovat a on si to samozřejmě nemusí nechat líbit.
Přeji hezký večer. Eva

Re: Re: amazonan a miminko

(Simca, 4. 9. 2015 7:38)

Dobry den,moc dekuji za odpoved.Vsimla jsem si ze se moje zprava neodeslala cela.Miminko cekame az v pulce listopadu a pro papouska si jedeme uz zitra.Cele dny nedelame nic jineho nez se informujeme.Zatim s kym jsme mluvili ma deti a tak se nemame niceho bat.Pry je to lepsi kdyz budou spolu vyrustat nez si prinest starsiho papouska.Mame jeste 2deti,takze vime ze to bude trochu narocne.Ale neverim tomu ze chovatele papousku jsou bezdetni lide

Papousek a miminko

(Simca, 4. 9. 2015 7:40)

Dobry den,moc dekuji za odpoved.Vsimla jsem si ze se moje zprava neodeslala cela.Miminko cekame az v pulce listopadu a pro papouska si jedeme uz zitra.Cele dny nedelame nic jineho nez se informujeme.Zatim s kym jsme mluvili ma deti a tak se nemame niceho bat.Pry je to lepsi kdyz budou spolu vyrustat nez si prinest starsiho papouska.Mame jeste 2deti,takze vime ze to bude trochu narocne.Ale neverim tomu ze chovatele papousku jsou bezdetni lide

Re: Papousek a miminko

(Eva, 10. 9. 2015 23:13)

Zdravím Simčo,
samozřejmě že spousta chovatelů má děti. Ono hodně záleží na tom, jak je papoušek ochočený. Pokud si jedete pro dokrmeného papouška a je dobře dokrmený, tedy mazel, tak je trošku nebezpečí až v době dospívání, tedy u amazoňana v době mezi druhým a čtvrtým rokem. Se starším papouškem by to bylo určitě horší. Mládě je určitě lepší. Hlavně abyste na papouška měli dostatek času, když máte 2 děti.
Eva

klec

(jan, 26. 6. 2015 16:00)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde jste koupila tu Vaši "kuchyňskou" klec (pro psa).
Děkuji za odpověď...jinak moc inspirativní a hezké stránky...náš modročelák se již dokmuje :-)

Re: klec

(Eva, 27. 6. 2015 16:03)

Zdravím Jane,
koupila jsem jí na www.zoohit.cz a klec se jmenuje Tabby. Já kupovala velikost S, ale myslím, že teď zrovna tam mají jen velikost L. Možná ji ale najdete i v jiném internetovém obchodě.
Přeji hezký den. Eva

korela

(věra, 15. 1. 2015 10:51)

Dobrý den chtěla jsem se vás zeptat mame korelu samečka a druhy den kouknu do klece a je tam vajíčko. Zustala jsem koukat jako omráčená asi si spletli pohlavi co vy na to. Děkuji za odpoved

Re: korela

(Eva, 17. 1. 2015 0:02)

Zdravím Věro,
přesně to se mi stalo kdysi také. Myslela jsem, že mám korelího samečka, ale když dospěl, tak začal snášet vajíčka. Takže bylo jasné, že mám samičku. Ale klučičí jméno už korelce zůstalo, protože na něj slyšela. Takže jste na tom stejně - máte samičku. I přesto ji jistě budete dál mít ráda, nebo snad ne? Hlavně vajíčka hned neodebírejte, to by ji nutilo snášet dál a dál a vysílila by se. I když poprvé většinou o vajíčka moc zájem nejeví. Nahraďte je podobně velkými oblými kamínky nebo umělou náhradou. Bude na nich možná pár dní sedět a pak je nechá být. Přestaňte podávat vařená vajíčka, pokud jí je dáváte. Ostatní potravu dávejte co nejméně tučnou, tj. omezit hlavně slunečnici.
Přeji hodně radostí s papouškem. Eva

Dotaz

(Petr, 1. 1. 2015 22:20)

Dobrý den, máte krásný stránky , a díky moc za rady a povídání o Am.
Pořídili jsme se Amazoňana , kluka Kubíka. Je od chovatele, je mu 7 měs, naučený na ruku, je to šikulka, opakuje slova , hraje si v kleci , každý den ho pouštíme ven. Potřeboval bych poradit, jak ho naučit na hlazení a postupné mazlení. Vždycky dá najevo , že se mu to nelíbí. Zkoušíme to dělat podle vašich rad, ale nějak se nám nedaří. Nechce se koupat, zkoušíme to každý den, vodu do misky, stříkání , ale nechce.
Díky za radu . Petr

Re: Dotaz

(Eva, 3. 1. 2015 0:01)

Zdravím Petře,
děkuji za pochvalu. Pokud není od malinka mazel, nemusí se jím stát nikdy. Ovšem samozřejmě je tu i ta možnost, že až k někomu získá úplnou důvěru, pak mu dovolí téměř vše. Ovšem u každého papouška to trvá různě dlouho. Moje korela se stala mazlíkem až po třech letech. Pravda, byla vychovaná rodiči, takže z voliéry. Je důležité se jim co nejvíce věnovat. Ovšem ne jenom ze začátku, ale pořád. Často se jim lidé hodně věnují, když si je pořídí a pak je to omrzí nebo už nemají čas a papoušek tím potom trpí. S koupáním je to u nás stejné, sice proti rosení už Amálka moc nenamítá, ale ani ho nevyhledává. Přesto ji pravidelně alespoň 1x týdně stříkám, kvůli dobré kvalitě peří. Často prý mají papoušci rádi vodu mírně tekoucí do umyvadla. Jestli Vám sedá bez problémů na ruku, zkuste ho vzít do koupelny nebo do kuchyně a pustit mu mírně vodu do dřezu nebo umývadla. Ovšem pokud i tam máte zabezpečený byt proti papouškovu úrazu.
Copak už Kubík říká? Nejčastěji to jako první bývá pozdrav nebo jeho jméno. Amálka je teď trošku línější na mluvení. Vždycky začne větu, kterou už říkala, ale nedokončí to. Třeba místo "dáme papáníčko" říká jen "dáme pap". Ale naučila se zase nově říkat "raubířko", což jí říkam často, když začne zlobit.
Přeji hodně radostí s Kubíkem. Eva

Amazoňan Modročelý

(michal, 25. 11. 2014 22:43)

Dobrý den chtěl bych si pořídit amazoňana ale nevím o žádném spolehlivém a důvěryhodném chovateli chtěl bych ho jako mazlíčka a ještě bych se chtěl zeptat jestli je lepší kluk nebo holka vzhledem k tomu že žiji s přítelem tak co by bylo vhodnější chtěl bych se vyvarovat toho že si oblíbí pouze jednoho z nás máme andulku to je holka a ta má radši partnera tak tomu bych chtěl předejít děkuji za odpovědi a za Vaše cenné rady .

Re: Amazoňan Modročelý

(Eva, 26. 11. 2014 23:29)

Zdravím Michale,
bohužel Vás musím zklamat, většina papoušků si v přírodě vybírá partnera na celý život, takže mívají tendenci si oblíbit jen jednoho člena rodiny a amazoňané nejsou výjimkou. Dá se tomu zčásti předejít tak, že se o něj budou starat všichni stejně a rovněž mu i věnovat stejně času. Ale ani to není zárukou, že se to nestane.
Co se týká chovatele, tak nemohu doporučit toho, od kterého mám Amálku, protože je sice ručně dokrmená, takže se lidí nebojí a je zdravá, takže co se týká výživy, dostala vše potřebné, má i veškerá obvyklá vyšetření, včetně určení pohlaví a dostala jsem i kupní smlouvu. Po této stránce byli chovatelé výborní. Ale bohužel je špatně socializovaná a rovněž se hodně bojí rukou. Takže ochočování jde velmi pomalu a nezkušený začátečník by asi byl už bezradný a nešťastný. Jedna má kamarádka má ale velmi dobře socializovaného amazoňana. Mohu se jí zeptat odkud ho má a jak byla s chovatelem spokojená a pokud mi napíšete na e-mail, odpovím Vám co zjistím, jestli chcete. Zde nechci dělat nikomu reklamu.
Co se týká toho jestli samce nebo samici, tak v tom velký rozdíl není, k mluvení i ochočení mají oba stejné předpoklady. U samců se jen občas v době dospívání (věk cca 3 až 4 roky) může objevit agresivnější chování v době toku. Ovšem i toto záleží na povaze každého jedince.
Znovu chci upozornit, že amazoňan je již velmi inteligentní papoušek a tudíž potřebuje hodně naší pozornosti, když se rozhodneme mít jednoho mazlíčka, takže mu vlastně nahrazujeme papouščího partnera.
Přeji hezký večer. Eva

Adélka

(nikola, 25. 9. 2014 17:06)

Meli ji od mladete, 3 roky ji jsou,ale kdy přesně to nevim. Uz se otrkala a seda me i partnerovina rameno. Ale mame zatim respekt, pohladit jsme se zatim neodvážili. Ma v kleci větve , hracky a vypada spokojene. Ze sepiove kosti si moc nevšímá, ale tak snad se bzo vic z žijeme :-)

Re: Adélka

(Eva, 25. 9. 2014 19:33)

To je výborné. Akorát si dejte pozor, protože na rameni je papoušek nebezpečný jak pro ucho, tak pro oko. U malého papouška to nic hrozného není, na oko nedosáhne a do ucha maximálně štípne. Ovšem takto velký papoušek už může ublížit. Je lepší pokud ji hned ze začátku budete učit sedat na předloktí než na rameno. Ale to samozřejmě záleží na vás. Ono to hezky vypadá papoušek na rameně, já vím, ale opatrnosti není nikdy nazbyt.
Přeji hezký večer. Eva

Adélka

(nikola, 20. 9. 2014 19:21)

Moc děkuji, urcite foto pošlu :-) sepiovou kost jsem ji koupila. Grit koupim :-) zatim moc dekuji na emali se určitě ozvu :-) moc dekuji

Re: Adélka

(Eva, 21. 9. 2014 22:44)

Ještě s tou budkou. Pokud nemáte pár, tak budku nemusíte dávat. Samotná samice nezahnízdí, jen v dospělosti může občas snést vajíčko. Amazoňani dospívají kolem 4. roku. Asi by bylo dobré zjistit jak je stará, u původní majitelky.
Eva

Adélka

(nikola, 19. 9. 2014 22:30)

Moc děkuji za radu. No jsem začátečník:-) ale nozdry ,ma ciste, oci jasne ma a dýchání je tak ok. Jen se tuhle tak nejak trasla(jako kdyz je vam zima) malej ji nechava pres den jsem koukala pospava. Davam ji každý den kromě jejiho jidla i ovoce a zeleninu:-) ale asi je jeste mlada ma oci hnědé a dospěli je maji oranžové jsem četla. No s tim usazenim mimo klec. Mam ji neco poridit? Na byvale majitelce vysela, dovolila ji vse, sedala ji na ra,eno a tak. Tak snad si u nad zvykne. Ale je vidět ze kdyz ji neco rikam ze posloucha :-) tak snad bude delat pokroky a budoz z nas kamarádky :-) no s tim odborníkem , budu muset nejakeho najít. :-) kdyby nahodou. A jak je to s vitamíny? Doszala jsem k ni heco ha prepereni. A cela jsem ze maji budku na uhnizdeni. A 2 krat tydne uhli na traveni?? Jeste jednou dekuji za odpověď :-) nikol a Adélka :-)